پرچم ایران
نقشه سایت
تماس با ما
خانه
English Version
آخرین بروزرسانی:
نشست مطبوعاتی

نشست مطبوعاتی

نشست مطبوعاتی

نشست مطبوعاتی

نشست مطبوعاتی
1396/11/11 چهارشنبه مدیر کل بیمه سلامت استان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران 110 میلیارد تومان از مطالبات بیمارستانها و داروخانه های استان تسویه شد مطالبات داروخانه های خصوصی و دولتی دانشگاهی تا پایان شهریور ماه 96 پرداخت و 110 میلیارد تومان از مطالبات بیمارستانها و داروخانه های دولتی دانشگاهی این استان تسویه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان، مدیرکل بیمه سلامت استان از پرداخت تمام مطالبات موسسات طرف قرارداد دولتی و خصوصی استان در سال 95 خبر داد و افزود: اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای سازمان بیمه سلامت در چند روز گذشته جذب شده که مبلغ 110 میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات مراکز درمانی، داروخانه‌های دولتی و خصوصی جذب استان شده است و این مطالبات به مراکز درمانی طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت استان پرداخت شد.

مدیر کل بیمه سلامت استان با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات مراکز تشخیصی و درمانی یکی از چالش‌های جدی سازمان بیمه سلامت است،‌ گفت:‌ با تلاش و پیگیری‌های مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، مطالبات مراکز و موسسات تشخیصی و درمانی طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت در کل کشور پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه سازمان بیمه سلامت توانست نزدیک به 2000 میلیارد تومان اعتبار در چند روز گذشته جذب کند، گفت: با جذب این اعتبارات تمام بدهی‌های موسسات درمانی تشخیصی طرف قرارداد ادارات کل سراسر کشور در سال گذشته تسویه و همچنین قسمتی از مطالبات سال 96 نیز پرداخت گردد.

مدیرکل بیمه سلامت استان همچنین تصریح کرد:  نزدیک به 82 میلیارد تومان( 75 میلیارد تومان برای بحث دارو و تجهیزات پزشکی) از این مبلغ به مراکز درمانی وابسته به دانشگاه اختصاص ‌یافته است افزود: بدهی داروخانه‌های بخش خصوصی استان تا شهریورماه سال 96 تسویه شد و همچنین مبلغ 32 میلیارد تومان نیز برای مطالبات مراکز خصوصی استان آذربایجان شرقی هزینه شده است.

دکتر مجیدی با اشاره به قرارداد اداره کل با بیش از 95 درصد از مؤسسات تشخیصی درمانی استان ادامه داد: پرداختی بیمارستان‌های دولتی معادل فروردین 96، پاراکلینیک و پزشکان تا اردیبهشت 96 و بیمارستان‌های خصوصی تا پایان سال 95 صورت پذیرفته است.

مدیرکل بیمه سلامت استان با بیان اینکه در حال حاضر نحوه پرداخت به مراکز درمانی دارای مشکلاتی است و سلامت محور نیست، گفت: جمع کل هزینه‌های پرداخت شده در استان آذربایجان شرقی به موسسات طرف قرارداد در سال‌ گذشته 780 میلیارد تومان بوده و پیش‌بینی می‌شود که این هزینه‌ها در سال‌جاری به 900 تا یک هزار میلیارد تومان برسد.

مدیر کل بیمه سلامت همچنین با اشاره به اجرای مصوبه دولت، در خصوص بیمه سلامت همگانی (رایگان) اضافه کرد: از زمان اجرای این طرح تعداد اعضای صندوق ایرانیان دراستان از 600 نفر به 13 هزار نفر افزایش داشته است و پیش‌بینی می‌شود اعضای این صندوق در ماه‌های آینده افزایش یابند.

مدیرکل بیمه سلامت استان با اشاره به داروی آی وی آی جی( داروی بیماری نقص ایمنی) که هر عدد آن 750 هزار تومان است، اظهار داشت: با  کنترل این دارو میزان آن در نیمه  اول سال گذشته  که 3 هزار و 800 عدد بود رسیده به یک هزار و 800 عدد در نیمه اول امسال که صرفه‌جویی یک میلیارد و 400 میلیون تومان را به دنبال داشته است.

وی از کنترل داروی مزولازین نیز در استان خبر داد و گفت: میزان تجویز این دارو در نیمه نخست سال گذشته یک هزار و 500 عدد بود که در نیمه اول سال جاری به 600 عدد رسیده که صرفه جویی یک میلیارد و 600 میلیون تومانی را به همراه داشته که با جلوگیری از قاچاق دو داروی IVIG و مزولازین در استان نزدیک به سه میلیارد تومان ذخیره منابع داشته ایم.

دکتر مجیدی در پایان یادآور شد: 2 میلیون و 300 هزار نفر تعداد کل بیمه‌‌شدگان استان تحت پوشش بیمه سلامت بوده به طوری که یک میلیون و 300 هزار نفر بیمه روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر، 600 هزار نفر بیمه سلامت همگانی، 270 هزار بیمه شده کارمندی و 70 هزار نفر سایر اقشار( مددجویان بهزیستی، کمیته امداد، خانواده شهدا، جانبازان و طلاب) تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
کلمات کليدي
نشست مطبوعاتی, دکتر مجیدی, اداره کل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی, پرداخت مطالبات موسسات طرف قرارداد
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر