پرچم ایران
نقشه سایت
تماس با ما
خانه
English Version
آخرین بروزرسانی:
موهبتی
1396/6/15 چهارشنبه رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران: نظام بیمه ای وظیفه حفاظت مالی از مردم در حوزه سلامت را عهده دار است رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: وظیفه نظام بیمه ای در سطح کلان کشور، حفاظت مالی از مردم در حوزه سلامت است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران، مهندس طاهر موهبتی روز دوشنبه در حاشیه مراسم معارفه خود به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، افزود: این موضوع الزاماتی دارد، بویژه اینکه در نظام های بیمه ای کارآمد در کشورهای توسعه یافته بیش از ٤٠ درصد و در کشور ما ٢٠ درصد است.
مهندس موهبتی گفت: منطقی نیست که سلامت مردم را به منابعی مشروط وابسته کنیم که ذات خود این منابع نیز مشروط باشد و این موضوع که درمان، پیشگیری و حیات مردم به دلیل کاستی‌ها و مدیریت ناصحیح منابع به خطر افتد، پذیرفته نیست.
وی ادامه داد: در بحث پایداری منابع مشکل داریم طوری که اگر درآمد عمومی ما مانند فروش نفت و یا مالیات محقق نشود بطور مستقیم بر سلامت مردم تاثیرگذار است.؛ باید به سمت منابع پایدار برویم.
بیمه‌ها سهم ۲۵ درصدی در تأمین منابع مالی طرح تحول نظام سلامت داشتند و در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برای حوزه سلامت باید سهم این حوزه از بودجه عمومی طوری تنظیم شود که از این نظر سرآمد منطقه باشیم.
مهندس موهبتی اظهار کرد: حضور 50 نماینده مجلس شورای اسلامی، نشان دهنده توجه ویژه مجلس به حوزه سلامت است که باید از این امر استقبال و استفاده کرد.
وی با اشاره به اولویت نظام ارجاع در برنامه‌های وزارت بهداشت گفت: طبق برنامه ششم توسعه، نظام ارجاع تا پایان سال دوم این برنامه باید عملیاتی شود. ما در سطح دوم خدمات حوزه سلامت فاقد ساختار بودیم. نمی‌توانیم فرمولی را در کشور اجرا کنیم که محصول ذاتی آن نگرانی مردم است. به طور حتم و یقین باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود. بیمه سلامت نیز به عنوان بازوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به محقق شدن این موضوع کمک می‌کند.
مهندس موهبتی با تأکید بر ضرورت تغییر رفتار مردم و پذیرفتن فرهنگ نظام ارجاع و کمک رسانه ها در این زمینه افزود: تدوین راهنماهای بالینی در کنار نظام ارجاع و پزشک خانواده به کاهش هزینه‌های ما کمک می‌کند، ما در نخستین حرکت باید هزینه‌های خود را کاهش دهیم، زیرا در حال حاضر کشور را گران اداره می‌کنیم.
کلمات کليدي
مدیر عامل سازمان, مهندس موهبتی, سازمان بیمه سلامت ایران, سلامت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر